Sina Pasanen

Psykoterapeutti, perheterapeutti ET, TM, sosionomi (AMK)
  • yksilöterapia
  • nuorten ja aikuisten kuntoutuspsykoterapia (KELA-korvattavuus)
  • pariterapiat (tunnekeskeinen pariterapia)
  • perheterapiat
  • vanhemmuuden ohjaus
  • yksilöohjaus

 

sina.pasanen@mielenkiinto.fi
044 211 6876

Anne-Mari Paakkari

Psykoterapeutti ET, sosionomi (AMK)
  • yksilö- ja pariterapia
  • nuorten ja aikuisten kuntoutuspsykoterapia (KELA-korvattavuus)
  • vanhemmuuden ohjaus
  • lastensuojelun konsultaatiot
  • varhaisen vuorovaikutuksen tukeminen
anne-mari.paakkari@mielenkiinto.fi
044 979 4361

Merituulia Halme

Psykoterapeutti ET, psykologi
  • yksilöterapia
  • nuorten ja aikuisten kuntoutuspsykoterapia (KELA-korvattavuus)
merituulia.halme@mielenkiinto.fi
046 6205146

Jani Terho

VET, vaativan erityistason psykoterapeutti, työnohjaaja, kouluttaja
  • yksilö- ja pariterapiat
  • nuorten ja aikuisten kuntoutuspsykoterapia (KELA-korvattavuus)
  • vanhemmuuden ohjaus
  • yksilö- ja ryhmätyönohjaukset
jani.terho@mielenkiinto.fi
044 515 8800

Tuija Karvonen

Psykoterapeutti, pariterapeutti ET, perheterapeutti
  • perheterapia ja pariterapia (KELA-korvattavuus)
  • perheterapeuttinen yksilöpsykoterapia
  • vanhempainohjaus ja vanhemmuuden tukikäynnit
  • perhearvioinnit
tuija.karvonen@mielenkiinto.fi
044 011 4111

Päivi Talvitie

Psykoterapeutti ET, psykologi
  • yksilöterapiat
  • nuorten ja aikuisten kuntoutuspsykoterapia (KELA-korvattavuus)
  • yksilötyönohjaus terveydenhuollon työntekijöille

 

paivi.talvitie@mielenkiinto.fi
044 981 3010

Tarja Roponen

Psykoterapeutti ET, toimintaterapeutti (AMK)
  • yksilöterapia
  • nuorten ja aikuisten kuntoutuspsykoterapia (KELA-korvattavuus)
  • vanhemmuuden ohjaus
  • neuropsykiatristen asiakkaiden tukeminen
  • erityislasten perheiden tukeminen
  • vaativa lääkinnällinen kuntoutus (Kela)
tarja.roponen@mielenkiinto.fi
050 4053 446

Pirjo Nikkilä

psykoterapeuttiopiskelija (kognitiivinen ja intergratiivinen), kognitiivinen lyhytterapeutti, työnohjaaja, sosiaalipsykologi
  • Psykoterapiaopiskelijan lyhytterapia etänä (4-20 käyntiä)
  • henkilökohtainen työnohjaus 
  • pienryhmien työnohjaus työpaikoilla
  • esimiestyön tuki
  • muutostilanteiden konsultaatio työpaikoilla
  • kognitiivinen lyhytterapia
  • kaikki palvelut mahdollista saada myös etänä

Lyhytterapia paikkoja vapaana, ota yhteyttä Pirjoon sähköpostilla niin pääsette varaamaan sinulle sopivan ajankohdan. Terapia toteutetaan etänä.

 

pirjo.nikkila@mielenkiinto.fi
040 808 6925

Marita Manninen

KKT-psykoterapeuttiopiskelija YET, Sosionomi (AMK)
  • Yksilö- ja pariterapiat (KELA-terapiapaikkoja loppusyksystä 2021)
  • Työnohjaus
  • Käyttäytymisanalyysi
  • HOT- hyväksymis ja omistautumisterapia
  • Sensomotorinen psykoterapia taso 1
  • lasten käytöshäiriöt
  • vanhemmuuden tukeminen ja ohjaus
  • lastensuojelun konsultaatio
marita.manninen@mielenkiinto.fi
044 359 6880

Nora Timonen

Seksuaaliterapeutti, traumapsykoterapeuttiopiskelija, Sairaanhoitaja AMK, Ratkaisukeskeinen terapeutti
  • yksilö- ja pariterapia (Ei KELA-korvattavuutta)
  • seksuaaliterapia
  • EMDR-terapia
nora.timonen@mielenkiinto.fi
044 987 4023

Mikko Elomaa

Ratkaisukeskeinen lyhytterapeutti, eMBA, Insinööri, Valmentaja ja kouluttaja, 30 vuoden kansainvälinen esihenkilö- ja johtamiskokemus, Coaching koulutus parhaillaan menossa
  • Henkilökohtainen johdon valmennus
  • Henkilökohtainen esihenkilöiden valmennus
  • Työilmapiirin kehittämisen konsultointi ryhmille
  • Kollegatuellisten työpajojen fasilitointi ryhmille
  • Työpaikan vuorovaikutuksen kehittäminen – konsultointi ja valmennus
  • Lisätietoja linkedin.com/in/mikko-elomaa/
mikko.elomaa@mielenkiinto.fi
0400 395 010

Marjo Lehtola

Sairaanhoitaja (AMK), Psykoterapeuttiopiskelija, diakonissa
  • yksilöterapia (Ei KELA-korvattavuutta)
marjo.lehtola@mielenkiinto.fi
050 439 0655

Niina Terho

Lähihoitaja, Neurosonic-vastaava, merkonomi, toimistoassistentti
  • Neurosonic-hoidot
  • Toimistoasiat
niina.terho@mielenkiinto.fi
040 773 3279

 

 

Käyntiosoitteemme on Hämeenkatu 18, 2 krs

Y-tunnus: 2355462-0

 

Potilasasiamies
Tiina Lehmuskoski

p. 044 - 559 7777

tiina.lehmuskoski@potilasasiamies.fi