MielenKiinto, Lahti

MielenKiinto tarjoaa terapiapalveluiden ja työnohjauksen tarpeisiin laadukkaan ja joustavan palvelukokonaisuuden. Toimitilamme sijaitsee Lahden ydinkeskustassa. 

Yhteistyöterveisin,

Jani Terho

Toimitusjohtaja

 

 

 

Henkilöstö

 

 

Käyntiosoitteemme on Hämeenkatu 18, 2 krs

Y-tunnus: 2355462-0

 

Potilasasiamies
Ville Kantola
potilasasiamies@mielenkiinto.fi

Anne-Mari Paakkari
Psykoterapeutti ET, sosionomi (AMK)
  • yksilö- ja pariterapia
  • nuorten ja aikuisten kuntoutuspsykoterapia (KELA-korvattavuus)
  • vanhemmuuden ohjaus
  • lastensuojelun konsultaatiot
  • varhaisen vuorovaikutuksen tukeminen
anne-mari.paakkari@mielenkiinto.fi
044 979 4361
Tarja Roponen
Psykoterapeutti ET, toimintaterapeutti (AMK)
  • yksilöterapia
  • nuorten ja aikuisten kuntoutuspsykoterapia (KELA-korvattavuus)
  • vanhemmuuden ohjaus
  • neuropsykiatristen asiakkaiden tukeminen
  • erityislasten perheiden tukeminen
tarja.roponen@mielenkiinto.fi
050 4053 446
Tuija Karvonen
Psykoterapeutti, pariterapeutti (ET), perheterapeutti
  • perheterapia ja pariterapia (KELA-korvattavuus)
  • perheterapeuttinen yksilöpsykoterapia
  • vanhempainohjaus ja vanhemmuuden tukikäynnit
  • perhearvioinnit
tuija.karvonen@mielenkiinto.fi
044 011 4111
Sina Pasanen
Psykoterapeutti, perheterapeutti ET, TM, sosionomi (AMK)
  • nuorten ja aikuisten kuntoutuspsykoterapia (KELA-korvattavuus)
  • pariterapiat (tunnekeskeinen pariterapia)
  • perheterapiat
  • vanhemmuuden ohjaus
  • yksilöohjaus

 

sina.pasanen@mielenkiinto.fi
044 211 6876
Päivi Talvitie
Psykoterapeutti (ET), psykologi
  • yksilö- ja pariterapiat
  • nuorten ja aikuisten kuntoutuspsykoterapia (KELA-korvattavuus)
  • yksilötyönohjaus terveydenhuollon työntekijöille

 

paivi.talvitie@mielenkiinto.fi
044 981 3010
Jani Terho
VET, vaativan erityistason psykoterapeutti, työnohjaaja, kouluttaja
  • yksilö- ja pariterapiat
  • nuorten ja aikuisten kuntoutuspsykoterapia (KELA-korvattavuus)
  • vanhemmuuden ohjaus
  • yksilö- ja ryhmätyönohjaukset
jani.terho@mielenkiinto.fi
044 515 8800

Sivustomme käyttää evästeitä verkkopalvelun tekniseen toimittamiseen. Lue lisää tietosuoja-sivulta.